کشاورزی | دام و طیور | شیلات | جهاد کشاورزی

اصلی ترین برنامه حوزه سرمایه انسانی هماهنگی با راهبردهای بانک است

حشمت الله نظری عضو هیات مدیره بانک کشاورزی شاخص های عملکردی این بانک در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: طی این مدت عملکرد بانک فراتر از پیش بینی ها بود و اهداف بانک در تمامی شاخص ها محقق شد.
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، نظری که روز شنبه ششم خرداد ماه در نخستین روز از چهارمین همایش مدیران و کارشناسان حوزه سرمایه انسانی این بانک سخن می گفت، با اعلام مطلب فوق گفت: پرداخت حدود 146هزار میلیارد ریال تسهیلات ، وصول مطالبات 123هزار میلیارد ریالی و همچنین جمع آوری حدود30 هزار میلیارد ریال سپرده از شاخص های موفقیت در برنامه های پیش بینی شده سال گذشته است.
عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی با اشاره به طرح توسعه کشاورزی،ساماندهی اعتبارات خرد،ارتقای شعب شهری و مشتریان عمده به عنوان چهار استراتژی مهم این بانک یادآور شد: اولین و اصلی ترین برنامه حوزه سرمایه انسانی هماهنگی با این راهبردهاست و تصمیم گیری ها باید مطابق با این راهبردها باشد.
وی با تأکید بر مثبت اندیشی و ایجاد فرهنگ جدید در سازمان ها، بازنگری در ساختار شعب شهری و روستایی با هدف افزایش سودآوری را ضروری دانست و متذکر شد:با توجه به روند تغییرات فعلی، احساس مسئولیت برای سرعت در تصمیم گیری از عوامل تعیین کننده به شمار می آید و انتظار می رود حوزه سرمایه انسانی به ویژه اداره کل آموزش و بهبود مدیریت تصمیم گیری و تصمیم سازی را در بانک نهادینه کند.
نظری با بیان اهمیت مدیریت در بانک به عنوان یک سازمان اقتصادی، به وجود نیروی انسانی کیفی در بانک کشاورزی اشاره کرد و پرهیز از بی تفاوتی نسبت به امور جاری را یک ضرورت دانست.
وی با تأکید مجدد بر نقش واهمیت نیروی انسانی در دستیابی به اهداف تعیین شده بانک ارائه راهکارهای مناسب برای حفظ نیروها از سوی ادارات حوزه سرمایه انسانی را خواستار شد.
عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی نیاز سنجی آموزشی،ارایه برنامه مناسب برای ساماندهی اعتبارات خرد با هدف افزایش بهره وری، رسیدگی به امور رفاهی کارکنان،هزینه های بهداشت و درمان و .... را به عنوان مهم ترین برنامه های حوزه سرمایه انسانی معرفی کرد.
نظری در خاتمه سخنانش اضافه کرد: با توجه به تعداد نیرو های ثابت،شرکتی و همچنین بازنشستگان از یک سو و افزایش قیمت تمام شده پول از سوی دیگر نیازمند تجدید نظر در ساختار فعلی بانک هستیم و انتظار می رود حوزه سرمایه انسانی با ارائه راهکارهای مناسب از قبیل بهره گیری از فضای مجازی یا دورکاری و ... در این مسیر برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.
بر اساس این گزارش چهارمین همایش مدیران و کارشناسان حوزه سرمایه انسانی با حضور حشمت الله نظری عضو هیئت مدیره،منوچهر حیاتی مدیر امور سرمایه انسانی و روسای ادارات و معاونت های مستقل این حوزه و همچنین مدیران گروه های مالی، اداری و پشتیبانی و کارشناسان اداری و آموزشی مدیریت های شعب بانک ششم و هفتم خرداد در مرکز آموزش بابلسر برگزار شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن