کشاورزی | دام و طیور | شیلات | جهاد کشاورزی

پرداخت خسارت های سرمازدگی و خشکسالی

عضو هيات مديره صندوق بيمه کشاورزي:خسارت هاي سرمازدگي و خشکسالي، در مدت يک تا 3 ماه پرداخت مي شود.دکتر ابوالفضل جواديان عضو هيات مديره صندوق بيمه کشاورزي از پرداخت خسارت هاي سرمازدگي و خشكسالي طي مدت يك تا سه ماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومي مديريت بانك كشاورزي استان سمنان جواديان که براي شرکت در جلسه ستاد بيمه به اين استان سفر کرده بود، در گفت وگو با خبرنگار صدا و سيماي مرکز سمنان گفت: ،با توجه به بحران سرمازدگي و خشکسالي استان ،خسارت هاي وارده به کشاورزان در اين دو بخش، در مدت يک تا 3 ماه به آنان پرداخت مي شود.
وي با بيان اينکه بيش از 2 ميليون و 200 هزار بهره بردار در کشور زير پوشش بيمه اي قرار دارند؛ گفت : از نظر زراعي 5 ميليون و 800 هزار هکتار ار اراضي کشور نيز زير پوشش بيمه قرار گرفته است.
جواديان از پوشش بيمه اي بيش از 92 درصد ظرفيت طيور در کشور خبر داد و گفت: پارسال بيش از يک هزار و 100 ميليارد تومان به بيمه گزاران غرامت پرداخت شد.
عضو هيات مديره صندوق بيمه کشاورزي کشور با اعلام زير پوشش بيمه قرارگرفتن 153 محصول و فعاليت کشاورزي در کشور، افزود: از نظر ظرفيت پوشش بيمه اي محصولات طبق محاسبات انجام شده، 38 و نيم درصد از کل طرفيت توليدات در بخش هاي مختلف زراعي ،باغي ، دامي طيور و آبزيان زيرپوشش بيمه اي قرار گرفته است و از اين نظر، ايران جايگاه پنجم جهاني را داراست .
جواديان با اشاره به بيمه 6 هزار و 800 هکتاري سطح باغات استان ،گفت : 27 هزار هکتار از اراضي استان سمنان نيز زير پوشش بيمه اي است و مجموع غرامت هاي پرداخت شده به بيمه گزاران اين استان در سال گذشته، 185 ميليارد ريال بود.
عضو هيات مديره صندوق بيمه کشاورزي کشور تسريع در پرداخت غرامت و کوتاه کردن زمان پرداخت را از اولويت هاي برنامه صندوق بيمه کشاورزي برشمرد و افزود: امسال بيش از 400 ميليارد تومان غرامت براي سرمازدگي پرداخت شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن