کشاورزی | دام و طیور | شیلات | جهاد کشاورزی

کاهش ۲،۵ درصدی تولید غلات ایران در سال ۲۰۱۴/

فائو در جدیدترین گزارش خود با اعلام اینکه تولید انواع غله در ایران در سال ۲۰۱۴، با 2.5 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 19.8 میلیون تن خواهد رسید، از تولید 1.9 میلیون تن برنج در کشورمان طی سال جاری میلادی خبر داد.

 سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «چشم‌انداز غذا در جهان» به بررسی دورنمای محصولات غذایی و وضعیت غذا در جهان پرداخته است.

بر اساس این گزارش، تولید برنج در ایران طی سال جاری میلادی افزایش می‌یابد و به 1.9 میلیون خواهد رسید درحالی که برآورد این نهاد بین‌المللی از تولید برنج ایران در سال 2013 برابر با 1.8 میلیون تن بوده است.

فائو در بخش دیگری از گزارش خود کل تولید غلات ایران در سال 2014 را 19.8 میلیون تن اعلام کرده است که این رقم برای سال گذشته 20.3 میلیون تن برآورد شده است و نشان از کاهش 500 هزار تنی تولید این محصول دارد.

بر این اساس، تولید غلات ایران در سال 2014 با کاهش 2.5 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

بر اساس پیش‌بینی فائو، تولید ذرت و جو در ایران در سال جاری میلادی به ترتیب 1.3 میلیون تن و 3.2 میلیون تن خواهد بود که  نسبت به سال گذشته تغییری نخواهند داشت.

ایران در سال 2014 بالغ بر 13.5 میلیون تن گندم تولید خواهد کرد که نسبت به سال گذشته 3.5 درصد کاهش داشته است. ایران در سال گذشته میلادی 14 میلیون تن گندم تولید کرده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن