کشاورزی | دام و طیور | شیلات | جهاد کشاورزی

برگزاری مجمع سراسری نمایندگان توزیع واکسن های موسسه رازی

ترویج مصرف واکسن های تولیدی موسسه رازی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی و شکوفایی اقتصادی است؛ رقابت تولیدات موسسه رازی با نمونه های خارجی از نظر کیفیت موجب افتخار و مباهات کارکنان این موسسه است.

 همزمان با سفر رییس جمهوری و وزیر جهادکشاورزی به اردبیل، حمید کهرام در مجمع سراسری نمایندگان توزیع واکسن های موسسه رازی گفت: برای افتخار موسسه رازی همین بس که در 15 سال گذشته حتی یک مورد ابتلا به بیماری فلج اطفال گزارش نشده است. و این بهترین گواه برای کیفیت واکسن های تولیدی این موسسه است.

بنابراین گزارش و بر اساس اطلاعات ارسالی روابط عمویم موسسه رازی، رئیس موسسه یادشده در این مجمع افزود: فناوری تولید واکسن بسیار پیچیده است و حساسیت و مشکلات خاص خودش را دارد، به طور مثال فرآیند تولید واکسن فلج اطفال 4 سال طول می کشد.

وی ادامه داد بیش از 90 درصد واکسن های کشور در موسسه رازی تولید می شود این در حالی است که شدیدترین و سخت گیرانه ترین مقررات کنترل کیفیت در روند تولید از ابتدای ورود و تهیه مواد و لوازم و تجهیزات مورد نیاز تا ترخیص محصول نهایی حاکم می باشد.

کهرام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با وجود توانمندی موسسه رازی در تولید واکسن های طیور در بالاترین کیفیت و اثرگذاری متاسفانه ورود بی رویه این واکسن ها از خارج جریان دارد. این در حالی است که عرق و تعصب ملی ایجاب می کند برای شکوفائی اقتصادی و حمایت از تولید داخلی مصرف این فرآورده ها ترویج و در اولویت قرار گیرد.

رئیس موسسه رازی در این همایش که در استان اردبیل برپا شده بود گفت: برنامه این موسسه در 5 سال آینده حرکت منطبق بر اصول GMP و نگاه به بازار کشور های منطقه می باشد. هم اکنون نیز با توجه به توان و کیفیت بالای فرآورده های موسسه رازی درخواست های زیادی از کشورهای منطقه برای خرید واکسن و سرم های درمانی داریم.

در این همایش که 29 تا 31 مرداد به همت مدیریت بازرگانی موسسه رازی برگزار شد نمایندگان توزیع واکسن های موسسه رازی در سراسر کشور به بیان نقطه نظرات خود و مشکلات موجود در روند توزیع و بازاریابی فرآورده های طیور این موسسه پرداختند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن