افزایش قیمت به دلیل صادرات

گوشت گوساله
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، گفت: قیمت گوشت گوسفندی به دلیل صدور مجوز صادرات گوشت گوساله توسط وزارت جهاد کشاورزی افزایش یافته است.

قیمت هر کیلو گوشت گوساله 2 هزار تومان افزایش یافته است.علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران در مورد افزایش قیمت گوشت به خبرنگار فارس گفت: قیمت گوشت گوسفندی هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته است و حتی می‌توان گفت که حدود یک درصد هم کاهش قیمت داشته است.

وی افزود: اما قیمت گوشت گوساله در دو هفته اخیر دو بار و هر هفته  هزار تومان افزایش یافته است و قیمت هر کیلو آن از 29 هزار تومان به 31 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اظهار داشت: افزایش قیمت گوشت گوساله به دلیل صادرات این محصول اتفاق افتاده است و طبق شنیده‌ها گوشت دام سنگین از قم، ورامین و گلپایگان به کشورهای متقاضی صادر شده است.

وی افزود: در پی صادرات، معمولا کمی در بازار داخلی کمبود ایجاد می‌شود و کمبود در بازار داخلی منجر به افزایش قیمت می‌شود.

ملکی با بیان اینکه مجوز صادرات گوشت توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر می‌شود، تصریح کرد: احتمالا این مجوز صادرات در پی درخواست‌های تولید‌کنندگان صادر شده است زیرا تولید‌کنندگان هم مشکلاتی دارند و خواهان این هستند که بتوانند محصول تولیدی‌شان را با قیمت بالاتری عرضه کنند.

وی افزود: امیدوارم پیگیری‌های لازم در خصوص این افزایش قیمت انجام شود تا در هفته‌‌های آتی شاهد افزایش قیمت گوشت گوساله نباشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن